Bój o Kołobrzeg 2018

Bój o Kołobrzeg 2018

18 marca 2018 roku odbyła się kolejna edycja inscenizacji pt. "Bój o Kołobrzeg". Tym razem scenariusz przewidywał nieco inne podejście do historii.


Opracowano 3 odsłony spektaklu. Pierwszy, dotyczył ewakuacji niemieckiej ludności cywilnej. Drugi, stanowił walkę na odcinku nadmorskim, a trzeci uroczystości zaślubinowe.

Działania wojsk polskich i niemieckich oglądały tłumy mieszkańców i turystów. Na kołobrzeskiej plaży udało się zgromadzić niemal 300 rekonstruktorów, którzy odtwarzali ostatni etap walk 18 marca 1945 roku, w wyniku których, żołnierze 1 Armii Wojska Polskiego zdobyły Festung Kolberg. Organizatorem przedsięwzięcia było Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.Administratorem danych osobowych jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu www.muzeum.kolobrzeg.pl.
Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022-2024 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.