Inscenizacja walk w 2005 roku

Inscenizacja walk w 2005 roku

18 marca 2005 roku, w 60 rocznicę walk o Kołobrzeg, na kołobrzeskiej plaży odbyła się inscenizacja związana z tym, co działo się dekady temu podczas zaślubin.

Choć uroczystości 60 rocznicy zakończenia walk o miasto były obchodzone niezwykle hucznie, to jednak wówczas nie było typowej rekonstrukcji historycznej. Organizatorzy przewidzieli jednak działania na kołobrzeskiej plaży, do czego zaangażowani zostali żołnierze Garnizonu Kołobrzeg i nie tylko. Na redę portu wypłynęły jednostki Marynarki Wojennej. Na plaży pojawiły się ciężarówki z działkami plot. Scenariusz był taki, że na wysokości Pomnika Zaślubin z parku wybiegają żołnierze z okrzykiem "urrrraaa!", pojawiają się na plaży, na której strzelali w powietrze. Obserwatorem tych wydarzeń był Tomasz Łowkiewicz, który przekazał swoje zdjęcia.Administratorem danych osobowych jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu www.muzeum.kolobrzeg.pl.
Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022-2024 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.