Sztafeta Pamięci na ulicach miasta bohaterów

Sztafeta Pamięci na ulicach miasta bohaterów

Po raz pierwszy, ulicami miasta, wieczorem 18 marca, przeszła Sztafeta Pamięci, której celem było upamiętnienie szczególnych miejsc związanych z walkami o Kołobrzeg.

Na stronie 18marca.pl można znaleźć przebieg nieoficjalnego miejskiego Szlaku 1 Armii Wojska Polskiego, który można przemierzyć pieszo lub rowerem i zapoznać się z miejscami, gdzie szczególnie krew przelewał polski żołnierz (zobacz). Tym razem, można to było zrobić w sposób wyjątkowy: z pochodniami, przy udziale rekonstruktorów. Chętni, przemierzyli kilka kilometrów, zaczynając przy Falochronie im. Franciszka Niewidziajło, maszerując poprzez kołobrzeskie pomniki, głazy i tablice upamiętniające walko o Kołobrzeg. Stacją finałową był Cmentarz Wojenny, gdzie Sztafeta Pamięci dotarła około godz. 20.00. Na zakończenie obchodów 79 rocznicy boju o nasze miasto, oddano salwę armatnią, czcząc pamięć bohaterów poległych na kołobrzeskiej nekropolii.

Administratorem danych osobowych jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu www.muzeum.kolobrzeg.pl.
Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022-2024 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.