Rodzina odwiedziła grób kołobrzeskiej bohaterki

Rodzina odwiedziła grób kołobrzeskiej bohaterki

Z okazji Dnia Inwalidów Wojennych, Cmentarz Wojenny w Kołobrzegu odwiedziła rodzina Emilii Gierczak. Była to okazja o porozmawianiu o potrzebie rewitalizacji Cmentarza Wojennego.

Na kołobrzeskiej nekropolii wojennej odbyły się skromne obchody z udziałem żołnierzy Garnizonu Kołobrzeg oraz kombatantów i inwalidów wojennych, a także władz samorządowych. Na zakończenie, wiązanki kwiatów na grobie kołobrzeskiej bohaterki w okresu walk o miasto w marcu 1945 roku, złożyła jej rodzina: Elżbieta i Marek Czuczwara, w towarzystwie m.in. Joanny Babiak, dyrektora ZS im. Emilii Gierczak. Krewni poległego żołnierza przyjechali z Opola. Na dniach przypadać będzie 61 rocznica ekshumacji porucznik Emilii Gierczak.

Przy okazji, był to moment do porozmawiania z samorządowcami o konieczności zmian na Cmentarzu Wojennym w Kołobrzegu: przycięcia drzew, krzewów, odnowienia cmentarnej architektury. 

 

 

 

Administratorem danych osobowych jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu www.muzeum.kolobrzeg.pl.
Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022-2024 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.