ADAMCZUK Julian

ADAMCZUK Julian

Data i miejsce urodzenia: Syn Antoniego, urodzony w 1922 roku w Sulmicach, powiat zamojski (obecne województwo lubelskie)1.

Stopień: Kapral w 7 pp.
Zgon: Poległ 14.03 1945 r. w Kołobrzegu.
Pochówek: Miejsce pochówku i data ewentualnej ekshumacji nieznane. Upamiętnienie na Cmentarzu Wojennym w Kołobrzegu, kwatera C, płyta 3.

Epizodycznie występuje w książce Alojzego Srogi, gdzie na str. 97 określany jest jako "zastępca polityczny Masiowskiego"2, czyli chorążego Kazimierza Masiowskiego, którego potem kapral odprowadza do sanitariusza.

Przypisy:
1 Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II wojnie światowej. IV, żołnierze Wojska Polskiego na Wschodzie, A-M, Pruszków 1995, s. 36.
2 Alojzy Sroga, Na Drodze stał Kołobrzeg, Wydawnictwo MON, Kołobrzeg, 1985, s. 209. Wcześniej - s. 96-97.

Źródła:
Wg Kroczyńskiego: CAW III – 36/113 s. 114.


Strona jest stale aktualizowana. Dokładamy wszelkich starań, aby dane w "Księdze poległych" były zgodne z dostępnymi źródłami.
Jeśli znalazłeś błąd, posiadasz dane lub zdjęcia dotyczące poległych żołnierzy w walkach o Kołobrzeg, napisz: kolobrzeg@muzeum.kolobrzeg.pl.

Administratorem danych osobowych jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu www.muzeum.kolobrzeg.pl.
Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022-2024 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.