BARTECKI Mikołaj

BARTECKI Mikołaj

Data i miejsce urodzenia: Syn Franciszka, urodzony w 1903 roku1.

Stopień: Kapral w 11 pp.
Zgon: Poległ 17.03.1945 r. w Kołobrzegu.
Pochówek: Pierwotnie pochowany przy kościele św. Jerzego (grób nr 15). Został ekshumowany 7.06.1948 r. jako nieznany. Pochowano go na Cmentarzu Wojennym w Kołobrzegu, kwatera F, płyta 41. 

Uwagi: H. Kroczyński podaje, że w przypadku Mikołaja Barteckiego omyłkowo podaje się miejsce urodzenia w Słobódce Koszyłowieckiej2, której mieszkańcy takiej osoby nie znali. Wszystko wskazuje na to, że wpisano tu przez pomyłkę miejsce urodzenia Emila Bardeckiego.

Przypisy:
1 Hieronim Kroczyński, Kołobrzeska Księga Poległych, Wydawnictwo Kamera, Kołobrzeg 2005, s. 16.
2 Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II wojnie światowej. IV, żołnierze Wojska Polskiego na Wschodzie, A-M, Pruszków 1995, s. 57.

Źródła:
Wg Kroczyńskiego: CAW III – 49/36 s. 111.


Strona jest stale aktualizowana. Dokładamy wszelkich starań, aby dane w "Księdze poległych" były zgodne z dostępnymi źródłami.
Jeśli znalazłeś błąd, posiadasz dane lub zdjęcia dotyczące poległych żołnierzy w walkach o Kołobrzeg, napisz: kolobrzeg@muzeum.kolobrzeg.pl.

Administratorem danych osobowych jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu www.muzeum.kolobrzeg.pl.
Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022-2024 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.