BOGDANÓW Stanisław

BOGDANÓW Stanisław

Data i miejsce urodzenia: Syn Ignacego, urodzony w 1920 roku we wsi Dąbrówka, powiat wilejski, województwo wileńskie (obecnie Białoruś)1.

Stopień: Szeregowy w 9 pp.
Zgon: Poległ 13.03.1945 r. w Kołobrzegu.
Pochówek:  Miejsce pochówku i data ewentualnej ekshumacji nieznane. Upamiętnienie na Cmentarzu Wojennym w Kołobrzegu, kwatera C, płyta 30. 

Uwagi: W przypadku żołnierza istnieją rozbieżności w zakresie imienia i nazwiska. W pierwotnej księdze, zapisany został jako Bogdanow Stanisław2. W 1995 r. pojawia się jako Bogdanów Rościsław3. U A. Srogi pojawia się Bogdanow Stanisław4, a H. Kroczyński zmienił jedynie nazwisko na Bogdanów Stanisław5. Na płycie nagrobnej występuje inne połączenie danych: Bogdanów Rościsław, które należy uznać raczej za błędne.

Przypisy:
1 Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II wojnie światowej. IV, żołnierze Wojska Polskiego na Wschodzie, A-M, Pruszków 1995, s. 77.
2 Księga poległych na polu chwały, 1943-1945, Wydawnictwo MON, Warszawa 1974, s. 123.
3 Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II wojnie światowej. IV, żołnierze Wojska Polskiego na Wschodzie, A-M, Pruszków 1995, s. 77.
4 Alojzy Sroga, Na Drodze stał Kołobrzeg, Wydawnictwo MON, Kołobrzeg, 1985, s. 636.
5 Hieronim Kroczyński, Kołobrzeska Księga Poległych, Wydawnictwo Kamera, Kołobrzeg 2005, s. 25.

Źródła:
Wg Kroczyńskiego: CAW III – 36/113 s. 75.


Strona jest stale aktualizowana. Dokładamy wszelkich starań, aby dane w "Księdze poległych" były zgodne z dostępnymi źródłami.
Jeśli znalazłeś błąd, posiadasz dane lub zdjęcia dotyczące poległych żołnierzy w walkach o Kołobrzeg, napisz: kolobrzeg@muzeum.kolobrzeg.pl.

Administratorem danych osobowych jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu www.muzeum.kolobrzeg.pl.
Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022-2024 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.