BONDARCZUK Lucjan

BONDARCZUK Lucjan

Data i miejsce urodzenia: Syn Antoniego, urodzony w 1925 roku w Chełmie (województwo lubelskie)1.

Stopień: Szeregowy w 9 pp.
Zgon: Poległ 15.03.1945 r. w Kołobrzegu. 
Pochówek: Został pochowany w jednej ze zbiorowych mogił przy parowozowni (zachowało się zdjęcie zbiorowe tej mogiły autorstwa J. Rybickiego - ze zbiorów MOP, na którym widać tabliczkę z nazwiskiem, ale z imieniem Łucjan). Ekshumowany 5 lub 7 czerwca 1948 r. jako nieznany. Pochowano go na Cmentarzu Wojennym w Kołobrzegu, kwatera C, płyta 30. 

Przypisy:
1 Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II wojnie światowej. IV, żołnierze Wojska Polskiego na Wschodzie, A-M, Pruszków 1995, s. 80.

Źródła:
Wg Kroczyńskiego: CAW III – 36/43 s. 77.

Źródło ilustracji:
Zdjęcie zbiorowej mogiły przy parowozowni w Kołobrzegu, fot. Józef Rybicki, ze zbiorów Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.


Strona jest stale aktualizowana. Dokładamy wszelkich starań, aby dane w "Księdze poległych" były zgodne z dostępnymi źródłami.
Jeśli znalazłeś błąd, posiadasz dane lub zdjęcia dotyczące poległych żołnierzy w walkach o Kołobrzeg, napisz: kolobrzeg@muzeum.kolobrzeg.pl.

Administratorem danych osobowych jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu www.muzeum.kolobrzeg.pl.
Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022-2024 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.