BORSKI Marian

BORSKI Marian

Data i miejsce urodzenia: Brak informacji.

Stopień: Kapral.
Zgon: Brak informacji.
Pochówek: Został pierwotnie pochowany w Niekaninie i tam ekshumowany jako nieznany. Pochowany na Cmentarzu Wojennym w Kołobrzegu, kwatera I, płyta 17. 

Uwagi: Nazwisko to występuje dopiero w księdze z 1995 r.1 Jak jednak wskazuje H. Kroczyński, mogło dojść do jego przekręcenia lub innej pomyłki, gdyż dane żołnierza nie występują w Centralnym Archiwum Wojskowym2.

Przypisy:
1 Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II wojnie światowej. IV, żołnierze Wojska Polskiego na Wschodzie, A-M, Pruszków 1995, s. 84.
2 Hieronim Kroczyński, Kołobrzeska Księga Poległych, Wydawnictwo Kamera, Kołobrzeg 2005, s. 25.

Źródła:
Wg Kroczyńskiego: PCK sygn. 16640/46.


Strona jest stale aktualizowana. Dokładamy wszelkich starań, aby dane w "Księdze poległych" były zgodne z dostępnymi źródłami.
Jeśli znalazłeś błąd, posiadasz dane lub zdjęcia dotyczące poległych żołnierzy w walkach o Kołobrzeg, napisz: kolobrzeg@muzeum.kolobrzeg.pl.

Administratorem danych osobowych jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu www.muzeum.kolobrzeg.pl.
Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022-2024 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.