Rekonstrukcja walk o miasto: 2016

Rekonstrukcja walk o miasto: 2016

W 2016 roku nastąpiła próba powrotu do działań związanych ze wskrzeszeniem inscenizacji walk o Kołobrzeg. Niestety, realizowano to półśrodkami, gdyż organizacja wymagała pieniędzy, których nie było...

Terenem operacji był park na wysokości Pomnika Zaślubin. To ostatnia faza walk o Kołobrzeg, przedsięwzięta już 18 marca, bez wykorzystania ciężkiego sprzętu. Żołnierze przechodząc przez park, wydostawali się na wydmy, a tam czekało ich już morze. Nie było to koniec gehenny, gdyż z wody Polaków ostrzeliwali Niemcy uciekający z miasta na statkach.

Organizatorem przedsięwzięcia był PTTK Oddział Wojskowy w Kołobrzegu. Rekonstrukcję przygotowała Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz”, działająca przy Klubie 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Trzebiatowie.


Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Historia Kołobrzegu - Pamięć i Tożsamość Miasta” z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 6711817046. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres fundacja@historiakolobrzegu.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022 Fundacja Historia Kołobrzegu, fundacja@historiakolobrzegu.pl, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.