Żołnierze polscy w porcie w marcu 1945 roku

Żołnierze polscy w porcie w marcu 1945 roku

Kolejne zdjęcie ze zbiorów Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, które nadesłał nam pan Gerard. Jeżeli macie zdjęcia z okresu walk o Kołobrzeg lub z czasów po 1945 roku, prosimy o kontakt i nadsyłanie ilustracji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na odwrocie zdjęcia napisano: "Kołobrzeg 20.III.1945 r., pierwszy z lewej Tadeusz Kowalski". Niestety, nie wiadomo, w jakiej jednostce służyli widoczni na zdjęciu żołnierze, ani w jakim charakterze znajdowali się w tym okresie w zniszczonym mieście. Po noszonych częściach umundurowania, w tym po rękawiczkach, można stwierdzić, że było zimno. Środkowa postać pali fajkę. Żołnierze 1 Armii Wojska Polskiego stoją na zejściu do slipu, który obecnie służy Urzędowi Morskiemu w Szczecinie. W tle uszkodzony Fort Ujście, a na nim zniszczona latarnia morska. Widać, że w porcie dokonano już porządków, przede wszystkim usunięto sprzęt utrudniający komunikację.

Robert Dziemba

Administratorem danych osobowych jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu www.muzeum.kolobrzeg.pl.
Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022-2024 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.