Pogrzeb ppor. Bolesława Przybysia

Pogrzeb ppor. Bolesława Przybysia

14 czerwca 2012 roku w kwaterze kombatantów - żołnierzy biorących udział w walkach o Kołobrzeg, pochowany został ppor. Bolesław Przybyś.

Urodził się 1 lipca 1922 roku. Podporucznik Bolesław Przybyś był w 2012 jednym z 10 kombatantów, którzy mieszkali w naszym powiecie, a w 1945 roku walczyli o Kołobrzeg. Bolesław Przybyś nie tylko walczył, ale w ostatnich dniach oblężenia hitlerowskiej twierdzy odniósł rany. Przeżył. Potem w Kołobrzegu zamieszkał. Założył rodzinę i uczestniczył w odbudowie tego miasta. 18 marca 2005 roku prezydent RP Bronisław Komorowski mianował go na pierwszy stopień oficerski. W tym roku skończyłby 100 lat. Zmarł 9 czerwca 2012 roku.

Na cmentarzu, zmarłego żegnała rodzina, przyjaciele, znajomi, żołnierze. Podporucznik Bolesław Przybyś spoczął obok swojej żony, Olgi.

Tekst i fot. Robert Dziemba

Administratorem danych osobowych jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu www.muzeum.kolobrzeg.pl.
Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022-2024 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.