BAJOR Jan

BAJOR Jan

Data i miejsce urodzenia: Syn Pawła, urodzony w 1914 roku w Kosowach, powiat kolbuszowski (obecne województwo podkarpackie)1.

Stopień: Szeregowy w 10 pp.
Zgon: Poległ 16.03.1945 r. w Kołobrzegu.
Pochówek: Pierwotnie pochowany w zbiorowej mogile przy parowozowni. Jego nazwisko znajduje się na tabliczce na zdjęciu Józefa Rybickiego.  Został ekshumowany 5 lub 7 czerwca 1948 r. jako nieznany. Pochowano go na Cmentarzu Wojennym w Kołobrzegu, kwatera C, płyta 17.

Przypisy:
1 Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II wojnie światowej. IV, żołnierze Wojska Polskiego na Wschodzie, A-M, Pruszków 1995, s. 50.

Źródła:
Wg Kroczyńskiego: CAW III – 49/36 s. 115.

Źródła ilustracji:
Zdjęcie Józefa Rybickiego ze zbiorów Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.
Strona jest stale aktualizowana. Dokładamy wszelkich starań, aby dane w "Księdze poległych" były zgodne z dostępnymi źródłami.
Jeśli znalazłeś błąd, posiadasz dane lub zdjęcia dotyczące poległych żołnierzy w walkach o Kołobrzeg, napisz: kolobrzeg@muzeum.kolobrzeg.pl.

Administratorem danych osobowych jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu www.muzeum.kolobrzeg.pl.
Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022-2024 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.