BARTUL Jan

BARTUL Jan

Data i miejsce urodzenia: Syn Mikołaja, urodzony w 1910 roku w m. Kuziniec (?), rej. Kołomyja (obecnie Ukraina)1.

Stopień: Szeregowy w 16 pp.
Zgon: Poległ 9.03.1945 r. pod Kołobrzegiem.
Pochówek:  Miejsce pochówku i data ewentualnej ekshumacji nieznane. Upamiętnienie na Cmentarzu Wojennym w Kołobrzegu, kwatera F, płyta 29.

Uwagi: W pierwotnym, brzmieniu, nazwisko ustalono jako "Bartol" i tak też występuje ono na płycie na kołobrzeskim cmentarzu. W tym miejscu zastosowano pisownię nazwiska zgodną z ustaleniem Kroczyńskiego2, aczkolwiek przyczyna zmiany nie jest znana.

Przypisy:

1 Księga Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II wojnie światowej. IV, żołnierze Wojska Polskiego na Wschodzie, A-M, Pruszków 1995, s. 43.
2 Hieronim Kroczyński, Kołobrzeska Księga Poległych, Wydawnictwo Kamera, Kołobrzeg 2005, s. 23.

Źródła:
Wg Kroczyńskiego: CAW III – 77/47 s. 19.


Strona jest stale aktualizowana. Dokładamy wszelkich starań, aby dane w "Księdze poległych" były zgodne z dostępnymi źródłami.
Jeśli znalazłeś błąd, posiadasz dane lub zdjęcia dotyczące poległych żołnierzy w walkach o Kołobrzeg, napisz: kolobrzeg@muzeum.kolobrzeg.pl.

Administratorem danych osobowych jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu www.muzeum.kolobrzeg.pl.
Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022-2024 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.