Szczątki żołnierza na budowie obwodnicy

Szczątki żołnierza na budowie obwodnicy

10 marca 2011 roku na budowie II etapu obwodnicy pracownicy wykonujący wykop w ramach realizacji inwestycji przy ul. Matejki natknęli się na ludzkie kości. 

Z ziemi wyjęto czaszkę, kość piszczelową i udową. Znaleziono także pas główny. Nie zachowała się dokumentacja tego znaleziska. Nie wiadomo również, jakiej narodowości był to żołnierz, ani kiedy i gdzie został pochowany. W ramach realizowanego projektu "18marca.pl", będziemy ustalać pochówki żołnierskie ciał znalezionych na terenie Kołobrzegu w ciągu ostatnich trzech dekad.

Robert Dziemba

Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Historia Kołobrzegu - Pamięć i Tożsamość Miasta” z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 6711817046. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres fundacja@historiakolobrzegu.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022 Fundacja Historia Kołobrzegu, fundacja@historiakolobrzegu.pl, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.