Pamięć o bohaterach w dniu 1 listopada

Pamięć o bohaterach w dniu 1 listopada

Cmentarz Wojenny w Kołobrzegu 1 listopada jest zawsze chętnie odwiedzany przez kołobrzeżan, ale także przez turystów. Szczególne wrażenie robi nocą.

Uroczystość Wszystkich Świętych to szczególny dzień, kiedy Cmentarz Wojenny tętni życiem. Gdy tak stoi się i słucha tego, co mówią ci, którzy przyszli zapalić znicz czy pomodlić się za poległych w walkach o Kołobrzeg, to robi to wrażenie. Mieszkańcy pamiętają nazwiska poległych. Szukają ich grobów. Najłatwiej namierzyć porucznik Emilię Gierczak. Spoczywa z prawej strony "Pomnika Chwały". Trudniej, gdy ktoś szuka ppor. Łopuskiego czy innych bohaterów, ale dzięki temu można zapoznać się z grobami tych, którzy w marcu 1945 roku walczyli o Kołobrzeg.

Piękna atmosfera towarzyszy odwiedzającym Cmentarz Wojenny już po zmierzchu, gdy znicze tworzą swoistą łunę, zwłaszcza przy Pomniku Chwały, który odsłonięto 60 lat temu. Tu, nawet wieczorem, nie brakuje odwiedzających.


Administratorem danych osobowych jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu www.muzeum.kolobrzeg.pl.
Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022-2024 Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszelkie prawa zastrzeżone.